پیام خود را بنویسید


راهنمای ارسال و پیگیری مقالات

راهنمای ارسال و پیگیری مقالات، جهت اطلاع نویسندگان مقالات :

 ارسال مطلب به این نشریه به معنای اعطای حق­ امتیاز به نشریه تعلیم و تربیت استثنایی است و هیأت تحریریه در هر مرحله از ارزیابی مقالات، در رد، قبول و یا اصلاح و ویرایش مقاله آزاد است. دریافت مقالات نشریه تعلیم و تربیت استثنایی،‌ صرفاً از طریق همین سامانه صورت می پذیرد. 

۱-  هر نویسنده پس از ثبت نام در سامانه اقدام به ارسال مقاله به ۲ صورت « فایل بی نام مقاله جهت داوری » و « فایل اصلی مقاله که دارای مشخصات کامل نویسنده یا نویسندگان است » می نماید .

۲- تمام مقالات که از طریق سامانه دریافت شده،‌ برای ارزیابی اولیه به دبیر علمی ارسال می گردد (برای بررسی ارتباط موضوعی و چارچوب کلی مقاله) .

۳-  پس از تایید دبیر علمی،‌ مقاله جهت داوری ارسال می گردد .

۴-  هر نویسنده با مراجعه به صفحه شخصی خود می تواند از آخرین وضعیت مقاله خود مطلع شود و نیازی به ارسال پیام، ‌ایمیل و یا تماس تلفنی نمی باشد.

۵-  پس از نهایی شدن داوری مقالات، ‌هر مقاله در جلسه هیات تحریریه مطرح و نتیجه نهایی ارزیابی بر روی سامانه درج می گردد.

۶- وضعیت مقالات: مقالات یا تایید می شوند ،‌ یا رد می شوند و یا برای انجام اصلاحاتی که بر روی همان صفحه شخصی به اطلاع نویسنده رسیده در حالت آماده ویرایش قرار می گیرند. با ورود به صفحه شخصی خود، با کلیک روی عنوان آماده ویرایش توسط ارسال کننده فهرست مقالات آماده ویرایش را مشاهده می کنید. روی کلمه ویرایش کلیک کنید. تمام گزینه های ستاره دار باید به درستی تکمیل شده باشند. از بخشی که فایل های با نام و بی نام مقاله را قبلا فراگذاری کرده بودید ، نسبت به فراگذاری فایل های جدید اقدام کنید.

۷- نسخه اصلاح شده مقاله باید به جای مقاله قبلی فراگذاری شود. در غیر این صورت مقاله برای داوری مجدد ارسال نخواهد شد. در  فایل اصلاحی، تمام بخش های اصلاح شده مقاله را حتما به صورت هایلایت مشخص کنید.

۸- در الحاق صحیح نسخه های بی نام و اصلی مقاله دقت لازم صورت پذیرد تا از طولانی شدن چرخه داوری مقاله جلوگیری گردد.

۹- مهلت انجام اصلاحات برای مقالات اصلاحی بین ۱۰ تا ۱۵ روز است و پس از این مدت مقاله از گردش کار خارج خواهد شد .

۱۰- توجه به تمامی بندهای "راهنمای نگارش مقاله" در تدوین مقاله ضروری است و عدم رعایت موارد ذکر شده، احتمال پذیرش مقاله را می کاهد. به این منظور می توانید برای سهولت در  تنظیم ساختار فایل مقاله فایل نمونه را  از   اینجا  دریافت کنید.

۱۱- فایل متن لاتین مقاله (متن انگلیسی مقالات ترجمه شده) منحصراً برای الحاق فایل متن انگلیسی برای مقالات ترجمه شده " می باشد.

۱۲- داوری اولیه مقالات بسته به موضوع و رعایت کامل شرایط تدوین مقاله توسط نویسندگان، حداقل ۶  تا ۸  ماه به طول خواهد انجامید. در صورت نیاز به اصلاح مقاله توسط مولف، زمان داوری مجدد به زمان ارسال نسخه اصلاحی توسط مولف بستگی دارد. لذا خواهشمندیم از ارسال سوال در خصوص زمان اعلام نتیجه بررسی مقاله جدا خودداری فرمایید. شما در هر لحظه از طریق صفحه شخصی خود از چرخه داوری مقاله خود مطلع می گردید. 

۱۳- در صورتی که بخواهید از وضعیت مقالات ارسال شده با نام خود (به عنوان ارسال کننده یا هر یک از نویسندگان) اطلاع پیدا کنید می توانید پست الکترونیک خود را توسط بخش "دریافت اطلاعات مقالات من" به برنامه بدهید. برنامه به صورت خودکار فهرست مقالات را استخراج کرده و ایمیل می کند. (هر مقاله ای با هر وضعیتی در فهرست ارسال خواهد شد)

۱۴- در تعداد زیادی از مقالات دریافتی متاسفانه شرایط اولیه تدوین مقاله رعایت نمی شود که این امر باعث طولانی شدن چرخه داوری گردیده است. لذا از تمامی نویسندگان درخواست می گردد مطالب فوق و راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه و اجرا نمایند.

با تشکر

دفتر نشریه تعلیم و تربیت استثنایی

Main Image

تعلیم و تربیت استثنایی

1398، جلد 3، شماره158

شاپای چاپی: 1727-3145

مدیر مسئول: دکتر سیدجواد حسینی

سردبیر: دکتر محمد کمالی

مشاهده ی آخرین شماره

اطلاعات نشریه

 • شماره جاری: 1398، جلد 3، شماره158
 • شاپای چاپی: 1727-3145
 • مدیر مسئول: دکتر سیدجواد حسینی
 • سردبیر: دکتر محمد کمالی
 • صاحب امتیاز: سازمان آموزش و پرورش استثنایی

ثبت شده در

AWT IMAGE

آمار سایت

 • کل کاربران ثبت شده: 2254 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • میهمانان در حال بازدید: 14 کاربر
 • تمام بازدید‌ها: 6254227 بازدید
 • بازدید 24 ساعت قبل: 3511 بازدید
 • تعداد مقالات دریافت شده: 2048 مقاله
 • تعداد مقالات منتشر شده: 1006 مقاله