نشریه تعلیم و تربیت استثنایی (دارای مجوز از کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم)- اخبار
فراخوان

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1393/9/1 | 

این نشریه در نظر دارد بخش های « چکیده پایان نامه » ، « معرفی کتاب » ، « تازه های پژوهشی » و « مروری بر مقاله های مرتبط » را با بهره گیری از جدیدترین پژوهش ها و کتاب های منتشر شده به روز کند. لذا از مولفان، پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و سایر صاحب نظران حوزه آموزش و پرورش استثنایی و انتشارات فعال در زمینه کتاب های مرتبط به این حوزه دعوت می شود تا آثار خود را در 4 عنوان فوق (به شرح زیر) از طریق پست الکترونیک به دفتر نشریه ارسال نمایند . 

1- آثار ارسالی حداکثر مربوط به دو سال اخیر باشد . 
2- فایل word  ارسال گردد . 
3- « چکیده پایان نامه » های کارشناسی ارشد و رساله دکترا مورد پذیرش می باشد. در فایل ارسالی ذکر نام دانشجو،‌ مقطع تحصیلی، نام اساتید راهنما و مشاور،‌ سال تحصیلی و نام دانشگاه ضروری است . چکیده لاتین مورد نیاز نیست . چکیده ارسالی در حدود 10 تا 12 خط تنظیم شده باشد.
4 - در مورد « معرفی کتاب » ،‌ شرح مختصری از کتاب چاپی (در حدود سه تا چهار خط) به همراه تصویر جلد آن،‌ در فایل ارسالی ذکر نام کتاب / نام نویسنده یا نویسندگان و مترجم یا مترجمان / نام انتشارات / نوبت چاپ و سال انتشار ضروری است. 
5- در مورد « تازه های پژوهشی »  مطلب ارسالی در حدود یک صفحه تایپی باشد و از اجرای آن بیش از دو سال نگذشته باشد. در فایل ارسالی سال و محل اجرای پژوهش حتما قید شده باشد.  
6- با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 40 نشریه‌ی داخلی به طور مستقیم یا غیرمستقیم مطالبی را در خصوص کودکان استثنایی به چاپ می‌رسانند ولی افراد کمی از این مطلب اطلاع دارند، این نشریه در بخش « مروری بر مقاله های مرتبط » با حوزه های مربوط به دانش آموزان استثنایی ، گزیده ای از این مقالات را به خوانندگان خود ارائه می کند. از این رو برای به روز رسانی این بخش از نشریه از نویسندگان این مقالات دعوت می شود تا چکیده ای در حدود یک تا دو صفحه تایپی از مقالاتی را که حداکثر طی دو سال گذشته در نشریات مختلف چاپ شده است در قالب word ‌ارسال کنند. در پایان حتما ذکر شود که «اصل مقاله در نشریه .... ، دوره ..... ، شماره .... ، فصل و سال .... به چاپ رسیده است ». 
7- شایان ذکر است که « نباید مطلب ارسالی در قالب مقاله در این نشریه چاپ شده باشد » . 
8- حتما هم در عنوان ایمیل و هم در متن فایل ارسالی مشخص شود :‌ مربوط به فراخوان «چکیده پایان نامه» ، «معرفی کتاب» ، «تازه های پژوهشی» و «مروری بر مقاله های مرتبط» 
9- این نشریه در پذیرش یا رد مطالب ارسالی اختیار دارد. 
10- رعایت اصول خواسته شده در تنظیم هر کدام از مطالب فوق ضروری است . بدیهی است در صورت هر گونه اشکال در فایل دریافتی ،‌ مطلب ارسالی از گردش کار خارج خواهد شد.
نشانی مطلب در وبگاه نشریه تعلیم و تربیت استثنایی (دارای مجوز از کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم):
http://exceptionaleducation.ir/find.php?item=1.43.23.fa
برگشت به اصل مطلب